Username:
Password:
Register Forgot?

Mehmet Kamış : Silivri terörü (2013/04/12)

...
Mehmet Kamış : Silivri terörü (2013/04/12) 1131 views | Category: General / Genel | Added by auto on 2013/04/15
Tag: sesli makale, mehmet kamış, makale dinle, sesli köşe yazıları, köşe yazarları, haberler, gazete haberleri, gündem, gündem değerlendirmesi, şarkı sözleri, lyrics

Önceki gün Silivri'de yaşananları Başbakan'ın söylediği sözler çok iyi anlatıyor: "Anarşi ve terör"... Silivri görüntüleri, siyasetle uzaktan yakından ilgisi olmayan insanların zihninde bile Ergenekon örgütünün varlığını ispatladı.
www.seslimakale.co ...
Mehmet Kamış : Silivri terörü (2013/04/12) (Sözler / Lyrics)

Önceki gün Silivri’de yaşananları Başbakan’ın söylediği sözler çok iyi anlatıyor: “Anarşi ve terör”... Silivri görüntüleri, siyasetle uzaktan yakından ilgisi olmayan insanların zihninde bile Ergenekon örgütünün varlığını ispatladı.


Böyle bir çapulculuğa değil bizim gibi çok köklü devlet geleneği olan ülkelerde, hiçbir yerde müsaade edilmez. Bundan sonra kim mahkemelerin verdiği kararı kabul etmezse toplasın aşiretini-yandaşlarını, dikilsin duruşma salonunun önüne! Ya da paralı adamlar tutsun, gelsin mahkeme kapısına, ortalığı yakıp yıksın, ardından mahkûmları kaçırıp kurtarsın. Sonra Muharrem İnce gibi tehdit etsin, “Bu yargıçların, savcıların çocukları bir gün sokağa çıkamayacak.” diye...

Ortaya konulan bu tarz, gerçek anlamda devletin varlığını tehdit eden, tam bir eşkıya yönteminden başka bir şey değildir. Sesi çok çıkanın, boş teneke gibi daha çok gürültü yapanın haklı olduğu, hakkı olmayanın ortalığı gürültüye verip talan ettiği bu yönteme kim ses etmezse, onun da can ve mal güvenliği tehdit altındadır.

Devlet olabilmenin olmazsa olmaz şartlarından biri, adil ve bağımsız yargılama yapabilmesidir. Devlet Silivri’de bağımsız yargılama yapamaz hale getirilmiş ve adaletin en önemli icra edicileri olan hakim ve savcılar, çocukları üzerinden tehdit edilmişse ortada büyük bir kriz var demektir.

Siyasi görüşünüz ne olursa olsun, Ergenekon davasına inanıp inanmamanız da önemli değil, burada organize şekilde bir araya gelen ve şiddet kullanan birilerinin yargıyı işleyemez hale getirmesi söz konusudur. Silivri’de, devlet olabilmenin en temel özelliğini ortadan kaldırmaya yeltenme cüreti gösterilmiştir. O nedenle kimseye bu hareket sempatik gelmesin, tehdit edilen, mülkümüzün temeli olan adalet sistemidir.

Üstelik böylesine kabadayılıklar, bugüne kadar işlenen cinayetleri ve kanunsuzlukları da örtbas etmeye yetmiyor. Bu ülkenin seçilmiş iktidarlarına bunca yıl yapılanları burada saymaya kalksak ne bu sütunların ne de gazetelerin sayfaları yeter. Ama bunların hiçbirini unutmadık, bütün acıların yaraları taptaze duruyor. Kimse millet adına bu şebekeleri affedemez. Kimse, “Yaa geçmişte ne yaşandıysa yaşandı, ne cinayet işlendiyse işlendi hadi gel bir bardak su içelim, olanları unutalım.” diyemez. Biz unutsak bile bunlar millete düşmanlıklarını unutmazlar, unutmayacaklar da.

Başbakan Tayyip Erdoğan’ın dün partisinin Meclis grup toplantısında yaptığı konuşmada dile getirdiği şu tespitler, bu açıdan çok önemliydi: “İçeride duruşma devam ederken dışarıda CHP milletvekillerinin tahrikleriyle ortaya çıkan saldırılar, CHP’nin yargıya, adalete ne ölçüde saygısı olduğunu da ortaya koymuştur. Mahkeme salonunda avukatların oturduğu yerde oturmak gibi bir şeye cüret ettiler. Milletin vekaletinde anarşi çıkarmak, terör estirmek, hele hele yargının olduğu o fizikî mekânları terörize etmek gibi bir yetki asla yoktur. Ama bunlar bunu yapıyor. Anayasa’nın amir hükümleri ortadadır, Türk Ceza Kanunu’nun amir hükümleri ortadadır. Öyle zannediyorum ki yargı zaten gereğini yapacaktır. Bize de ne düşüyorsa ondan sonra biz de gereğini yaparız.”

Hükümet cenahının bu eşkıyalığa gür sesle karşılık vermesi, tahmin ediyorum, çocukları üzerinden tehdit edilen yargıya güç kazandırmıştır.

What do you feel / think about this video? Try to write some sentences!

5 + 8 =
auto 2013-06-25 20:24:27
Lyrics added by ertu67.
Şarkı sözleri eklendi.

Some Video Suggestions

Home | Search | Contact
radyo dinle aşı takvimi podcast tips blog video blog kongre online dinle peaceful videos music videos blog klip şarkı sözü lyrics videos ilahi ezgi dinle